Odpowiedz 
Arkista's Ring
12-03-2014, 00:35 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2014 16:54 53 przez Jaro. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
Arkista's Ring
[Obrazek: 1394575878762.png] [Obrazek: 1394576072858.png]

Arkista's Ring to zręcznościowa gra widziana z perspektywy izometrycznej (chyba, coś jak FF :D), która zawiera w sobie elementy RPG oraz hack'n 'slash. Sterujemy jedną postacią mającą łuk, nieskończoną ilość strzał i misję do wykonania (choć o tym ostatnim w grze już nie ma słowa). Postać nazywa się Christine i jest elfem płci pięknej (można się tego dowiedzieć z gry - podczas, gdy pojawia się ekran z numerem planszy wciskamy SELECT).

Sterujemy oczywiście strzałkami, skoku oczywiście nie ma, za strzelanie z łuku odpowiada przycisk A, zaś B to wybór itemu spośród slotów widocznych w lewym dolnym rogu ekranu. Przed nami 31 poziomów (31 niepowtarzalnych, potem mamy deja vu... z lekkimi zawahaniami, o których w spoilerze (ach ten dreszczyk emocji)), na każdym z nich kilka(naście) przeciwników do przebicia strzałą, zaczynając od skorpionów, które są wolne, kończąc na ninja, których zapewne skorpiony nie byłyby w stanie zauważyć. Będziemy zwiedzać głównie lasy i lochy, ale są one urozmaicone kolorystycznie, więc raczej nie będzie sytuacji, gdzie będziemy czuć straszliwą nudę. Jednak aby jeszcze bardziej zniwelować poczucie nudy, a jednocześnie uprościć grę, twórcy dali możliwość powiększenia swojej sakwy oraz żywotności. Jeśli znajdziemy element zbroi, daje nam on ochronę przed jednym ciosem wroga, nie znika on jednak po otrzymaniu obrażeń, ba - można go "wyleczyć" tak, jak nasze serduszka. Wygląda to tak - na start dostajemy 5 HP (w postaci serduszek). Można je zwiększyć do 10 poprzez zbieranie sakiew wypadających z właśnie zabitych wrogów. W tych sakwach mogą być albo serduszka, albo sloty zwiększające ilość noszonych przez nas przedmiotów, same przedmioty, regeneracja 1HP bądź życie. Do przedmiotów zaliczają się m. in. różdzka ognia, dzięki której na danym etapie strzelamy kulami ognia zamiast z łuku, jakieś dwie inne różdżki, jedna (żółta) niszczy prawie wszystkich wrogów obecnie widniejących na ekranie, druga (niebieska) robi coś bardzo ważnego... ale jeszcze nie wiem co :D Jako przedmiot możemy też znależć lekarstwo regenerujące całe HP (łącznie ze zbroją, lol), proszek zatrzymujący na kilka sekund wszystkich ninja znajdujących się na ekranie i... chyba tyle, nie pamiętam.

Odczucia z gry. Gra jest przede wszystkim dość łatwa - fakt, że przeszedłem ją na Nesoidzie jest chyba wystarczającym argumentem. Ale jak dla mnie to wcale nie psuje jej wizerunku, ja dość lubię gry, które są proste i łatwe. Mi grało się bardzo przyjemnie.

Grafika jest dość kolorowa, a muzyka raczej przyjemna dla uszu niż przygnębiająca. Wydaje się, że to taka dziecięca otoczka, ale nie do końca, po prostu jest mocno pikselowa, a w dodatku podzielona na wyraźne segmenty, niczym stare RPGi.

GRAFIKA - 8 MUZYKA - 8 GRYWALNOŚĆ - 10

OCENA OGÓLNA - 9


Posłowie: obiecałem spoiler, no to macie :P
Spoiler: Co się dzieje po 31 stage'u
Kontynuujemy przygodę od 1 poziomu, ale wrogowie są nieco bardziej wytrzymali. My też, mamy teraz tytułowy pierścień, który co jakiś czas samoczynnie przywraca nam HP. Przykro mi M'cinie, Twój trud skończon :(

Istnieje gatunek antylop, potrafiących skakać wyżej niż przeciętny dom. Wynika to z faktu ich mocnych mięśni nóg oraz tego, że przeciętne domy nie potrafią skakać.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2014, 01:26 23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2014 01:27 00 przez PegazusMaster. Powód: Drobne poprawki)
Post: #2
RE: Arkista's Ring
Grałem w to i przeszedłem. Wciągająca i prosta gra. Grywalność spora. Bardzo zabija czas. Nie dam oceny, bo nie byłaby za wysoka w skali innych gier, ale jeśli szukać wciągającego i prostego w konstrukcji zabijaki czasu to polecam. Zaczniesz w to grać i nim się obejrzysz przejdziesz kilkanaście/kilkadziesiąt plansz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości