Odpowiedz 
Double dragon seria
07-07-2013, 14:08 18
RE: Double dragon seria
Mi osobiście do gustu przypadło DD3 szczególnie na 2 osoby z kolegą ;) Wiem że gra jest trudna ale jak się gra z kodami to można zmienić zdanie :P

When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 00:33 53
Z częścią pierwszą spotkałam się na emu i to, co pamiętam, to niemal niekończące się walki z Abobami i gubienie się w rundach - wracanie co i rusz w to samo miejsce, nie wiadomo, w które wrota jaskiń wejść, żeby ukończyć poziom.
Część druga to bardzo dobra gra multiplayer, jak również beat'em up na jedną osobę. Z dawnych czasów nie przypominam sobie fabuły gry, czyli pewnie miałam do czynienia z wersją japońską - wersją z nieskończonymi kontynuacjami. Zapadła mi w pamięć runda w parku z trawą, tam chyba często kusiłam, grając na dwie osoby. Niezwykle wciągająca jest muzyka w 4. misji. Ogółem dobra jest też grafika, zróżnicowanie poziomów.
Część trzecia jest w porządku, trochę zniechęca na początku trudnością i brakiem żyć i kontynuacji. Potem jednak się okazuje, że sposobem na większość wrogów jest schodzenie w dół planszy i czekanie w trakcie używania tajnego ciosu, aż na ten cios zahaczy się wróg, idąc w stronę bohatera. Pewnie nie zawsze to się sprawdza, nie dotarłam do wszystkich krajów. Jednak sam fakt, że jest taki sposób pokonywania wrogów sprawia, że gra wydaje się schematyczna, i że o porażce świadczy błąd gracza w postaci niestosowania się do konkretnego sposobu walki. Zaletami gry są animacja wojowników i rozbudowana fabuła, choć to drugie ma mniejsze znaczenie w przypadku grania w japońską wersję.
04-07-2018, 14:59 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2018 14:59 55 przez batter. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
Generalnie to Wanna napisał z grubsza to samo co i ja myślę.
Jedynka dość trudna, frustrująca wręcz miejscami (ahh te głupie ruchome ścianki). Wymagająca, choć gdy już się opanuje sposoby ubicia wrogów, możnaby przejść bez straty życia (o ile uda się przejść te głupie ściany :kutfaaa:). Walki też są tu świetne, nie wystarczy walić na cepa. Trzeba się trochę wysilić, unikać ciosów i wyczuć wroga, no i żadnego nie można zlekceważyć, bo źle to się może skończyć. Niby tylko 4 etapy, ale ile trzeba się nad nimi namęczyć. Sporo się nad nią napracowałem, żeby ukończyć.

DD2 to dobra gra, kawał solidnej bijatyki, godny następca pierwszej części jeśli o jakość chodzi. Podoba mi się sposób walki. Jednak trochę chyba za łatwa. Przeszedłem ją za pierwszym, a właściwie drugim podejściem (pierwsze było tak dla sprawdzenia, drugie ponad tydzień później już na poważnie). Jedynie ten Magik na końcu to lekkie przegięcie - z nim były największe problemy (choć w sumie tak powinno być z finałowym bosem :P).

DD3 - będę musiał sobie odświeżyć ten tytuł, zagrywałem się w niego za dzieciaka z kuzynem. Samemu to będzie niezłe wyzwanie. Mam do tej gry ogromny sentyment, choć już pamięć zakurzona :D Fajny pomysł z innymi postaciami, choć ten "żabolud" (jak go nazwaliśmy ze względu na ten głupi skok) nie jest najlepszym wyborem. Ciekawe, zróżnicowane lokacje, które mają swój niepowtarzalny klimat. Dość trudna pozycja, i chyba najtrudniejsza z serii. Pamiętam jak odkryłem sposób na zmianę plansz, ale miałem wtedy frajdę. Choć i tak woleliśmy przechodzić całą od początku. Idealna gra na dwóch.

Podsumowując, dla mnie cała seria to już klasyk. Jedne z najlepszych gier ever :P Nawet obok takich hitów jak GTA czy Wormsy (gdyby jeszcze się ta seria też tak rozwijała...). Mam na myśli tą unikatowość, te gry to prawdziwy majstersztyk, jedyne w swoim rodzaju tzn. niby są inne podobne, mniej lub bardziej udane, ale akurat są takie co mają w sobie to coś :) coś co odciska swoje piętno na sercu (i psychice) gracza.
Każda z części DD to osobne dzieło, inne od pozostałych, więc dla fana gier (nie tylko) nesowych, a w szczególności bijatyk każda z nich powinna dostarczyć masy frajdy (i frustracji :D).
04-07-2018, 19:56 16
zagrajcie sobie w double dragon neon a takze double dragon 4 na steama

Gram, więc jestem
04-07-2018, 23:12 05
Może kiedyś. Na razie nawet nie mam jak (komp niesprawny, czeka grzecznie aż przyjdzie na niego pora, by go uruchomić :P). Choć może o tym Neonie pomyśle. Ale to kiedyindziej. Póki co ogrywam karta 150in1.
I wracając po latach do 3. części DD od razu rzuca się w oczy ta pokraczna poza Billy'ego :D Jakby miał krzywe nogi. I do tego ten sztywny kopniak, jak gdyby miał nogę w gipsie i zginąć nie mógł, albo jaja naderwane :D:D:D chyba nie tak to zapamiętałem. I mechanika walki też nieco inna. Trzeba się trochę przyzwyczaić. Do tego tylko 1 życie. Przejść ją w pojedynkę to już chyba hardkor.
05-07-2018, 20:01 29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2018 20:01 42 przez M'cin. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
Neon grałem. Średniawy i przekombinowany. Lepszy jednak od double dragon II na Xboxa 360, który był niezłą kpiną :P Też najlepiej się bawiłem przy DD1 na NES, szczególnie lubiłem sobie nabijać ataki na początkowych wrogach. W tej grze po prostu walenie ludzi po pyskach sprawia radochę...

A co do odświerzenia serii, Double Dragon IV wygląda niegłupio, tzn dokładnie tak, jak jedynka i dwójka z NES :)

PS kiedyś nawet smarnąłem reckę tej gry.Zdążyłem o tym, przyznaję, zapomnieć:P zerknijcie jak jeszcze tego nie robiliście :)
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
05-07-2018, 21:59 08
(05-07-2018 20:01 29)Mcin napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Double Dragon IV wygląda niegłupio, tzn dokładnie tak, jak jedynka i dwójka z NES :)

raczej jak dwojka lol plus postacie z jedynki

Gram, więc jestem
Odpowiedz