Odpowiedz 
Jikuu Yuuden Debias
06-06-2015, 22:48 03
Post: #1
Jikuu Yuuden Debias
Wreszcie przeszłam Jiiiiiikuuuuuu Juuuuuten Deeeeeebiaaas! Udało się, gra nie była tak długa, jak się zdawało, solucję znalazłam przesadzoną, z nadmiernymi opisami, co w danej sali (nie wykładowej) się znajduje.
[Obrazek: b87knq.png][Obrazek: 2cg1lon.png][Obrazek: 24m9wti.png]
Jikuu Yuuden Debias, Jikuu Yuten: Debias lub inne opcje nazwy - można się pogubić, prawidłowa mam nadzieję jest w tytule. Cechą szczególnie charakterystyczną jest podział na pory dnia tam, gdzie bohater znajduje się najpierw. Głównie akcja dzieje się w pieczarach. Początkiem jest wioska lub miasteczko. Problemy zaczynają się już od początku, choć nie są takie wielkie, jak mogłoby się zdawać, biorąc pod uwagę możliwości gier RPG. Ta ma mniej zagmatwań, jak przystało na grę, podkreślam, RPG akcji. Wydaje mi się, że to nie jest typowe RPG.
Grę można przejść na wiele sposobów, niekoniecznie w kolejności, którą ktoś nam podsunie. Niektóre rozwiązania myślę, że są do przebrnięcia poprzez metodę próbowania różnych kombinacji sytuacji w grze, statusu postaci, pytań do mentora głównego bohatera. Zatem są sytuacje w grze, które trzeba aktywować, by można było przejść dalej.
Wielkie walki, czyli główne, bossowe są, jak na możliwości gry, zrobione tak, że znajdzie się miejsce, z którego można atakować wroga tak, że kontratak wroga nie będzie skuteczny. Różnie jednak bywa. Już na samym początku cierpliwi mogą zdobyć wszystkie ulepszenia.
Grafika rozmaita, można nawet spotkać dwa razy zmianę perspektywy. Niezauważenie szczegółu może znacznie utrudnić rozgrywkę.
Kontynuacji w bród. Strata wartościowych rzeczy, ale zaczynanie od pewnego miejsca w grze.
W dość średnio obszernym świecie można dostrzec (lub nie, i przypadkowo coś zrobić) NPCs. Jest rodzaj NPC, który ulega transformacji.
Sam opis nie odda gry - mnie trochę szkoda, że przeszłam z save'ami, ale gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Polecam rozłożyć na kilka dni i przejść jedynie z save'ami pod koniec dnia, czyli pod koniec grania, żeby mieć na inny dzień gotową rozgrywkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości