Odpowiedz 
Joe & Mac
09-10-2019, 11:25 46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2019 11:25 46 przez Jaruzel. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
Post: #1
Joe & Mac
Joe & Mac - wydana w 1991 roku gra platformowa zręcznościowa przez Data East

Akcja gry dzieje się w epoce kamienia łupanego, a bohaterem są jaskiniowcy Joe & Mac. W Joe & Mac kierujemy jaskiniowcem, który chyba wyruszył na odsiecz pięknym damom z jego plemienia. Czemu użyłem słowa „chyba”? Ponieważ w początkowym filmiku widać tylko jak do jakiegoś szałasu w nocy wchodzą 4 dzikusy i... Tyle. Nic poza tym. Dlatego sądząc po sytuacjach w grze można wywnioskować, że ruszył im na odsiecz. Mamy do dyspozycji kilka broni, z których początkowa to toporki. Prócz nich możemy jeszcze używać kół, kłów czy bumeranga. Na drodze napotykamy przeciwników zarówno z ziemi, jak i powietrza. Najczęściej zdarza się atak pterodaktyla. Całość wydaje się zwykłą średnią gierką. Jej mocnym plusem są jednak walki z bossami. Za każdym razem są inne i zróżnicowane. Można powiedzieć że tylko dla nich przechodzi się grę

Grafika jest dość kontrowersyjna. W sumie całkiem ładna, ale nie ma zbyt wiele modeli postaci ani zmian otoczenia. Nie można powiedzieć, że jest ona rewelacyjna. Do tego dochodzi jeszcze mocna toporność gry i problemy z fizyką.

Audio stoi na przyzwoitym poziomie. Często następuje zmiana podkładu, a i muzyczki są przyjemne i szybko wpadają w ucho.

Joe & Mac to z pewnością nie jest gra z najwyższej półki, ale jakimś sposobem przykuwa do telewizora na długi czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2019, 17:34 09
Post: #2
RE: Joe & Mac
Grałem i się nie zachwyciłem. Takie... nijakie. Sterowanie toporne, jak pisałeś. mnie nie przykuło na dłużej niż przejście 1 poziomu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-10-2019, 14:45 21
Post: #3
RE: Joe & Mac
Rzeczywiście ta gra jest dla mnie średnia. Zdecydowanie są lepsze gry
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości