Odpowiedz 
Komiks Thorgal
07-07-2010, 12:14 35
Post: #1
Komiks Thorgal
   
Thorgal – belgijska seria komiksowa z gatunku fantasy, której twórcami są Grzegorz Rosiński, polski rysownik oraz Jean Van Hamme, belgijski scenarzysta komiksowy, filmowy i pisarz. Od 2007 roku, począwszy od tomu 30., scenarzystą Thorgala jest Yves Sente.
Thorgal ukazuje się w oryginale po francusku w belgijskim wydawnictwie Le Lombard. Pomysł na cykl narodził się w 1976 roku; pierwszy tom ukazał się w odcinkach w 1977 roku na łamach belgijskiego magazynu "Tintin", zaś w 1978 roku - w polskim czasopiśmie komiksowym "Relax". W Polsce seria została wydana w całości i była kilkakrotnie wznawiana; obecnie publikuje ją Egmont Polska.

Oprócz wersji francusko- i polskojęzycznej, Thorgal ukazał się w całości lub w kilku odcinkach także po czesku, niderlandzku, angielsku, turecku, rosyjsku, koreańsku, włosku, hiszpańsku, duńsku, niemiecku, portugalsku, bretońsku, arabsku.

Mimo rosnącej krytyki za wtórność i uproszczenia w akcji oraz pogorszenia się jakości rysunku Rosińskiego w porównaniu z latami 80. XX wieku, Thorgal to wciąż jedna z najpopularniejszych i najdłużej ukazujących się serii komiksowych w Polsce. Dowodem poczytności Thorgala w Polsce jest fakt, iż najnowsze odcinki sagi ukazują się równocześnie po francusku i po polsku. (Wikipedia)
Od dzieciństwa bardzo podobał mi się ten komiks, czy znajdą się tu jescze jacyś fani?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2010, 16:55 41
Post: #2
RE: Komiks Thorgal
czy znajdą się tu jeszcze jacyś fani?
pewnie że się znajdą, między innymi ja. Przeczytałem te komiksy po kilka razy i cały czas do nich wracam. Posiadam nawet kilka tych komiksów w swojej prywatnej kolekcji. Staram się co jakiś czas dokupić jakiś komiks żeby mieć swoje, a nie pożyczać :) Najlepiej mi się czyta na tronie bo nikt mi nie przeszkadza :D:D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-07-2010, 20:01 56
Post: #3
RE: Komiks Thorgal
ja też miałem parę numerów ale jak mówi przysłowie dobry zwyczaj sk....... nie pożyczaj:x teraz czytam ale tylko na komputerze:( a historia jest fajna, chociaż te nowsze numery z Jolanem już nie były takie wciągające.....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości