Odpowiedz 
Neotoxin (demo homebrew)
26-01-2020, 00:40 27
Post: #1
Neotoxin (demo homebrew)
Pokrótce mówiąc, na trop gry wpadłem jakiś rok temu ale wtedy ani Nestopia, ani MESEN nie chciały odpalić, więc podarowałem. Jednak po ostatnim update Everdrive mogłem pograć na Famicomie.
Gra to połączenie platformówki a'la NESowy Batman z możliwością rozwoju postaci. Graficznie, dzięki dużym postaciom i płynnej animacji, kojarzy mi się z Bram Stroker's Dracula. I to wszystko wygląda i działa na prawdę nieźle! z jednym drobnym szczegółem - po kilku minutach gry trafiamy na koniec atrakcji ukończony przez twórców, a na ekranie mamy papkę przypadkowych obiektów.
Gra weszła do produkcji w 2003 roku, w 2013 opublikowano demo z roku 2010. Czyli raczej gra nie ujrzy światła dziennego.
Szkoda.
Strona produkcji tutaj, link do romu i krótki opis: Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-01-2020, 21:06 42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2020 21:07 51 przez Verteks. Powód: Drobne poprawki - literówki, interpunkcja itp.)
Post: #2
RE: Neotoxin (demo homebrew)
Coś mi świta że któryś FCEUX odpalał w 100% prawidłowo tą grę. Imponujące homebrew, nie wiedziałem że początek prac w 2003 roku to oznaczało wtedy największą taką produkcję w NESowym światku, jeszcze przed Battle Kidem. Graficznie kojarzy mi się z Batman: Return of The Joker, muzycznie z grami Eurocom (główny kompozytor Neil Baldwin), motyw podczas rozgrywki przypomina soundtrack z James Bond Jr. Pamiętam że jak grałem to już jakieś glitche były w mieście, tam gdzie takie metalowe ściany są czy coś i nie sądziłem że jeszcze coś można zobaczyć, a jak rzuciłem okiem na YT to jakieś niebieskie jaskinie jeszcze są. Fabularnie gra jest dość poważna jak na "family-friendly" NES, dobrą imersję ma jak to się mówi - nie kojarzę żeby jakaś produkcja z czasów świetności konsoli coś takiego u mnie wywołała. Ciekawe jak rozwój projektu wyglądałbym dzisiaj - myślę, iż crowdfunding i większe grono pasjonatów NES mogłyby zachęcić twórców do rozbudowywania gry i wydania jej w pełniejszej wersji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości