Wątek zamknięty 
Poradnik - jak grać przez sieć w gry z Pegasusa.
01-09-2012, 18:54 59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2019 09:07 58 przez Evil. Powód: Drobne poprawki)
Post: #1
Question Poradnik - jak grać przez sieć w gry z Pegasusa.
Ten poradnik obejmuje grę sieciową. Nie będę tu opisywał jak ustawić klawisze itp.

(klikaj w obrazki, żeby powiększyć)

I. Czego potrzebujemy - emulatora, romu z grą, programu hamachi (do pobrania Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link., nie działa na Windows 95/98)

II. Gra na emulatorze Nestopia (polecam, bo działa w większości przypadków sprawniej niż wszystkie inne emulatory)

1. Pobieramy i rozpakowujemy Nestopię (najbardziej stabilna wersja do pobrania Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.)

Bardzo ważne!!! Pobieramy zmienionego klienta sieci, którego wgrywamy do głównego folderu nestopii! Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

2. Pobieramy rom z grą, koniecznie taki sam jak osoba, z którą mamy zamiar grać (najlepiej niech obydwie grające osoby pobiorą wybraną grę z naszej strony Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. i nie zmieniają nazwy pliku). Ważne, żeby romy miały taką samą nazwę!!!

3. Uruchamiamy program hamachi i dołączamy do sieci:

nazwa sieci:

gry-pegasus lub (gdy pierwsza jest pełna) gry-pegasus 2 albo gry-pegasus 3

hasło:
123456

Uwaga!!! - z racji tego, że hamachi stał się programem bardzo komercyjnym, w darmowej wersji można zakładać sieci zaledwie na 5 osób (w tym właściciel, kiedyś było to 16 osób), nie ma sensu dalej utrzymywać naszych oficjalnych sieci. Po prostu jeśli chcecie grać umawiajcie się na forum, zakładajcie własne sieci i kasujcie je po skończonej grze. :)

4. Kiedy już jesteśmy w sieci razem z osobą, która ma z nami grać uruchamiamy nestopię (obydwie osoby oczywiście). klikamy u góry Netplay -> Connect.

5. Następnie przycisk Add.. i znajdujemy rom z grą. (jeśli klikniemy dwa razy pojawi nam się w okienku "Netplay"). Gdy już mamy grę w okienku, Wciskamy przycisk "Launch",

6. W oknie klienta sieci zmieniamy w prawym górnym rogu Change Mode na 1.P2P. W polu Nick wpisujemy swoją ksywkę. Jeden z graczy (najlepiej ten z szybszym łączem) klika nazwę gry tak, aby się podświetliła i wciska przycisk "Host".

7. Drugi z graczy klika zakładkę "Connect", w polu Peer IP przepisuje adres gracza hostującego z hamachi i wciska przycisk "Connect" po prawej stronie.

8. Jeśli wszystko zrobiliście poprawnie otworzy Wam się okno "Connection window", teraz wystarczy zaznaczyć pole "click here when ready". Jeśli rom nie załaduje się automatycznie, trzeba na nim kliknąć dwa razy (identycznie jak w punkcie 5). I gramy :)


III. Gra na emulatorze RockNES X 2.0


1.Pobieramy i rozpakowujemy emulator. (pobrać można Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.)

2. Pobieramy rom z grą, koniecznie taki sam jak osoba, z którą mamy zamiar grać (najlepiej niech obydwie grające osoby pobiorą wybraną grę z naszej strony Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link. i nie zmieniają nazwy pliku). Ważne, żeby romy miały taką samą nazwę!!! Pobrany rom wrzucamy do folderu roms (który znajduje się w głównym katalogu RockNES X)

3. Uruchamiamy program hamachi i dołączamy do sieci:

nazwa sieci:
gry-pegasus lub gry-pegasus 2 albo gry-pegasus 3

hasło:
123456

Uwaga!!! - z racji tego, że hamachi stał się programem bardzo komercyjnym, w darmowej wersji można zakładać sieci zaledwie na 5 osób (w tym właściciel, kiedyś było to 16 osób), nie ma sensu dalej utrzymywać naszych oficjalnych sieci. Po prostu jeśli chcecie grać umawiajcie się na forum, zakładajcie własne sieci i kasujcie je po skończonej grze. :)

4. Kiedy już jesteśmy w sieci razem z osobą, z którą mamy zamiar grać uruchamiamy RockNES X (obydwie osoby oczywiście), klikamy u góry Widok -> Odśwież Listę ROM-ów, wtedy nazwa romu powinna się wyświetlić w głównym oknie emulatora.

5. Następnie klikamy Gra w sieci -> Start, Gracz z szybszym łączem wybiera "Graj jako: Gracz 1" wpisuje pseudonim i klika przycisk "Start..."

6. Gracz drugi wpisuje pseudonim, wybiera oczywiście "Graj jako: Gracz 2", klika przycisk "Start..." i w okienku, które wyskoczy wpisuje adres gracza hostującego (1) z hamachi. Kiedy już jesteśmy połączeni (w okienku są pseudonimy obydwu graczy), gracz 1. klika dwukrotnie w nazwę gry w głównym oknie emulatora, drugi gracz otrzyma pytanie czy chce zagrać (po angielsku) klika "Tak" :) i gramy...


Mam nadzieję, że się komuś przyda ;)

Wszelkie problemy dotyczące gry przez sieć, bądź niejasności, zgłaszamy w tym temacie -> Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.

Jeśli jesteś użytkownikiem i masz jakiś problem lub pytanie, to najpierw zadaj je NA FORUM, a nie przez pw/gg. Oczywiście możesz zignorować powyższe zdanie, ale nie zdziw się, że ja zignoruję Twoją wiadomość. :>

Cicha woda tak mocno rwała, że wpadł pierwszy z brzegu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problemy z grą przez sieć Evil 79 27,371 22-11-2015 22:10 53
Ostatni post: Evil
  Gra przez bluetooth - Jak?? pestis3tears 2 3,218 22-02-2013 18:13 09
Ostatni post: pestis3tears
  Problem z graniem przez sieć na Nestopii hunter 1 3,185 02-12-2012 22:12 40
Ostatni post: Evil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości