Odpowiedz 
Recenzje Gier PC
11-08-2010, 08:46 38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2010 19:47 09 przez green.)
Post: #1
Wink Recenzje Gier PC
W tym temacie wrzucamy recenzje wyłącznie naszej twórczości, zacznę od gry Portal :)

--------------------------------------------------------------------
Witam! Jestem GLaDOS. Znajdujesz się w badawczym kompleksie Aperture Science. Rozsiądź się wygodnie i wciel się w główną bohaterkę, Chell. Możesz do gry zaprosić swoich bliskich, gwarantuję że nic im się nie stanie.

[Obrazek: portal-300.jpg]

No cóż, to czy coś im się stanie czy też nie zależy tylko od nich, no a przynajmniej w wirtualnej rzeczywistości. Portal został stworzony rzecz jasna przez znaną nam wszystkim firmę Valve. Wydano tą grę wraz z zestawem Orange Box 2007 roku. Nie jest to żadna strzelanka pomimo że na pierwszy rzut oka tak wygląda. Nie ma możliwości zabijania jednego przeciwnika po drugim, tutaj nie my staramy się wykończyć wroga lecz wróg nas. Zacznijmy jednak od początku, a właściwie od końca. Czemu od końca ? Ponieważ początek historii zaczyna się od modyfikacji „Prelude”.

Pewien mężczyzna o imieniu nam jak dotąd nieznanym wychodzi z komory. Naszym bohaterem steruje męski głos. Musimy przedostać się przez ostatni pokój gdzie tam przyjdzie nam uporać się z uruchomieniem GLaDOS. Dowiadujemy się że potrzebny jest rdzeń moralności. Kiedy już go znajdujemy i podłączamy, dochodzi do błędu. Rozpoczyna się odliczanie. Zmechanizowany stwór zapełnia neurotoksyczną cieczą całe laboratorium. W tym momencie wynosi nas naukowiec. Chell zmierza w kierunku Aperture Science, jednak nie udaje jej się dotrzeć, w ostatniej chwili mdleje.

[Obrazek: z7624924X,Portal.jpg]

Kobieta budzi się w tej samej komorze co nasz poprzedni bohater, z tym że tym razem nie staruję nami męski głos lecz kobiecy, troszkę zniekształcony. W budynku nie ma żadnej żywej duszy. GLaDOS pomaga nam przedostać się przez pierwsze lokacje, jednak co plansze jest dla nas bardziej nie miła i stara nas się okłamywać informując na przykład o tym, że dane pomieszczenie jest uszkodzone i mamy zakończyć grę. Chell jednak kieruję się własną intuicją a nie głosem robota. Kiedy dochodzimy do ostatniego pokoju GlaDOS wyraźnie daje nam do zrozumienia że chce się nas pozbyć. Rozkazuje nam wręcz abyśmy się zrelaksowali w ogniu. Oczywiście nasza bohaterka wie co jest dla niej groźne i szybko teleportuję się w bezpieczne miejsce. Robot robi wszystko żeby nas zatrzymać, wmawia nam że zaraz przyjdą pracownicy by ją przywitać i pójdą razem na ciasto. My jednak szukamy wyjścia. Chell znajduje GLaDOS i wykorzystuje działka w celu zniszczenia robota. Kiedy nasz zrobotyzowany przyjaciel „ginie” informuje nas że zrobiliśmy dobrze.

Chell została poddana hibernacji. Budzi się kilkaset lat po tym jak wydawało się że przygoda z Aperture Science została raz na zawsze zamknięta i już się nigdy nie powtórzy. Niestety jak to w życiu bywa GLaDOS nie został zniszczony i co gorsza, w tym czasie zdążył wytworzyć tysiące nowych osobowości. Co za tym idzie ? jest o wiele silniejszy! Chell poznaje dwie nowe postacie z czego jedna jest buntowniczką i pomoże jej w zakończeniu żywota sterującego nią głosu.

Wydaje się że historia ta nie będzie miała końca. Wydaje się i mam nadzieje że tak będzie bowiem szkoda byłoby żeby taka fajna gra się kończyła. Jak widać fabuła gry jest niczemu sobie. Sterujący nami głos, portale dzięki którymi możemy się przemieszczać po lokacjach, genialna ścieżka dźwiękowa i dialogi sprawiają że trudno się oderwać od Portala.

Długość gry nie jest zadowalająca. Mnie udało się grę przejść w zaledwie trzy godziny, zagadki są banalne jednak jest coś co przedłuża w znacznym stopniu rozgrywkę. Dodatkowe plansze jak i mod Prelude dzięki któremu dowiadujemy się co się stało przed tym całym cyrkiem z Aperture Science. Jeżeli zawsze ciekawiło was skąd się wzięły te rysunki na ścianach w zamkniętych lokacjach to tutaj nasuwa się odpowiedź. Dostępny też jest edytor za pomocą którego możemy tworzyć własne poziomy. Działa na takiej samej zasadzie jak mod Prelude. Wystarczy podmienić pliki w katalogu z grą i ruszamy z naszą fantazją. Grafika gry opiera się na silniku Source… nieco podkręconym. W sumie nie ma co narzekać, dzięki temu gra staje się bardziej grywalna. Zresztą i tak źle nie wygląda.

[Obrazek: sportal.jpg]

Portal kieruje się tylko jedną zasadą, a mianowicie „Coś wpada-Coś wypada”. Prawo fizyki to tutaj podstawa. Za pomocą Aperture Science Handheld Portal Device tworzymy słynne portale tak, aby dostać się w wyznaczone miejsce. Nieraz trzeba kombinować. Największą trudność sprawia wysyłanie kuli tam gdzie jej miejsce. Choć muszę przyznać że po kilkakrotnym zapoznaniu się z działaniem teleportu, tego typu zadania nie powinny nam sprawiać najmniejszego problemu. Za pomącą ASHPD możemy także podnosić rzeczy. Działa to mniej więcej na tej samej zasadzie co gravity gun z Half-Life 2.

W zasadzie największą frajdę zapewnia nam ostatnia misja. A mianowicie niszczenie GLaDOS. W tej misji odzywa się szybki instynkt i celne oko. Robot nie ma zamiaru się z nami długo bawić więc trzeba działać szybko. Adrenaliny bez wątpienia znajdziemy w tej grze pod dostatek. Dzięki Portalowi gry FPP nabiorą nowego, lepszego sensu… miejmy nadzieje. Wykorzystywanie szarych komórek w grze komputerowej w taki sposób w jaki robi to firma Valve zalicza się do nielicznych renowacji.

Cóż, nie mam się specjalnie czego przyczepić. Portal bez wątpienia należy do tych gier które z dumą można polecać…

Ocena 9/10 :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2010, 15:07 00
Post: #2
RE: Recenzje Gier PC
Bez screenshotów z gry?? Jak juz mampy pisac o grach to chociaż pododawaj widoczkie z gier i akcji z gry bo bez tego łyso i mało atrakcyjnie..przynajmniej dla mnie, dlatego w postach często wrzucam jakieś graficzki.

Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2010, 16:38 19
Post: #3
RE: Recenzje Gier PC
(11-08-2010 15:07 00)SebaSan1981 napisał(a): Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.Bez screenshotów z gry?? Jak juz mampy pisac o grach to chociaż pododawaj widoczkie z gier i akcji z gry bo bez tego łyso i mało atrakcyjnie..przynajmniej dla mnie, dlatego w postach często wrzucam jakieś graficzki.

Edit zrobiony, z tym że grafika to nie wszystko ;) Ważna jest fabuła, reszta to tylko 'dodatek'. (Tak dla sprostowania)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2010, 09:22 04
Post: #4
RE: Recenzje Gier PC
Mortal Kombat 4

Po znakomitych trzech częściach i przebojowym Mortal Kombat Trilogy autorzy smoczej serii zdecydowali się na wydanie kolejnej gry. Grafika została opracowana w 3D, dodano także broń białą oraz kilka interesujących postaci. Znów spotykamy ulubieńców takich jak Sub Zero, Scorpion czy Raiden, oraz wiele innych.

Silną stroną smoczej sagi zawsze był jej mroczny klimat. Ciemne, ponure barwy, mocny głos komentatora i brutalne zakończenia walk zwane Fatality to główne atuty serii.

[Obrazek: MK4PCTIP_005-large.jpg]

Wyrwane ręce, przerwane na pół ciała, wrzucenie kogoś w wielki wentylator, aż mu głowa odpada i uderza w ekran... To właśnie jest FATALITY!

Polecam!
Ocena: 9+/10

Pamiętajmy, że ze względu na olbrzymią dawkę przemocy jest to bijatyka tylko dla dorosłych!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2010, 13:06 34
Post: #5
RE: Recenzje Gier PC
Gierka fajna z tym że mogłeś się bardziej wysilić ;p
Jak się piszę recenzje to na całego :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2010, 13:24 33
Post: #6
RE: Recenzje Gier PC
Osobiście mi MK4 całkowicie nie przypadł do gustu. Począwszy od niepotrzebnego 3D które sprawiło że postacie wyglądają tak jak wyglądają- czyli kanciaste i jakieś wielgachne, do tego bronie, które całkowicie psują koncepcje MK. W sumie w MK4 nic mi się nigdy nie podobało, gdy go pierwszy raz ujrzałem, jakoś po premierze to uznałem że bedzie kiepski. No cóż później jak grałem tylko się utwierdziłem w tym, że gra po prostu mi nie podchodzi. Jak dla mnie jest wolniejsza od poprzedniczek, brzydsza no i bez klimatu. Jedyne co o tej grze jeszcze mogę powiedzieć to A FE! w strone twórców.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2010, 15:37 52
Post: #7
RE: Recenzje Gier PC
Mortal Kombat 4 zburzył ówczesny porządek świata tej gry dodając środowisko 3d. Niestety takie czasy wszyscy chcieli 3d więc było to nieuniknione, ale tak jak Potak jestem zdania że to bardziej zaszkodziło grze. Poza tym to THIS IS SPAAA..... ekhm to znaczy Mortal Kombat, pełną gębą, bo najważniejsze są w tej grze krew i fatality, no może jeszcze brutality:D a tego tu nie brakuję, czyli został zachowany najważniejszy czynnik serii, bo nie ma to jak zatłuc przeciwnika jego własną wyrwaną nogą;) to po prostu Mortal Kombat, w innej (nie każdemu podobobającej się) oprawię. Osobiście jestem za.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2010, 16:01 33
Post: #8
RE: Recenzje Gier PC
S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla

[Obrazek: logo.jpg]

Jest burza, jest ciemno... Jadę małą ciężarówką... W środku wioze trupy... Nagle BUM! Ten cholerny piorun... Wybuch... Gdy się ocknąłem nikogo nie było... Wokół ja i trupy... Zemdlałem...

Gdy się ocknąłem znowu znalazłem się w jakimś małym podziemnym bunkrze. Widzę grubasa, który zajada się pieczoną nogą jakiegoś ptaka. Mówi do mnie "Naznaczony". Dostałem misję. Wychodzę z bunkra i...

Gra S.T.A.L.K.E.R. opowiada o historii ludzi z czernobyla i jego najbliższych okolic. Rozpoczynamy i idziemy przed siebie do małej wioski najemników, zbiegów i przemytników. Później dochodzimy do innych obszarów tj. Wysypisko, Prypeć, Czerwony Las, Jezioro Jantar (wysuszone i pełne zombi) oraz wiele innych miejscowości. Walczym z mutantami, wrogimi frakcjami, zombie i z największym przeciwnikiem - Zoną.

S.T.A.L.K.E.R. to gra trudna i pełna emocji. Nie raz podskoczyłem na krześle, przy tym wyzywając zawstydzony. Trudno się nie wystraszyć, gdy w nocy gramy, wchodzimy do budynku, a tu nagle wyskakuje jakiś mutant i wrzeszczy jak opętany...

S.T.A.L.K.E.R. ma klimat, klimat i jeszcze raz klimat!

Polecam! Nie ma innej gry z tak przygnębiającym klimatem.

Ocena: 9/10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2010, 16:36 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2010 16:36 59 przez green.)
Post: #9
RE: Recenzje Gier PC
Klimat może i ma ale silniczek gry mi się osobiście nie podoba. Prawie wszystkie ruskie produkcje wyglądają identycznie. Nie twierdze że ta gra jest skończona ;p fajna, owszem, wiem że oceny w czasopismach miała wysokie. Super klimat jest też w grze F.E.A.R :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-08-2010, 17:03 46
Post: #10
RE: Recenzje Gier PC
Wizardry 8

[Obrazek: w8logo.jpg]

W Wizardry 8 wcielamy się w jednego z członków załogi kosmicznej statku, który został zestrzelony nad tajemniczym światem Dominus. Na szczęście kilku wybrańcom udało się przetrwać katastrofę. Musimy wraz z ocalałymi, znaleźć wyjście z sytuacji i wyjaśnić przyczyny zamachu na nasze życie. Nie jest to łatwe zadanie. Przed nami tysiące potworów i pułapek. Mnóstwo zagadek do rozwiązania. Tylko poznanie świata i rządzących nim praw pomoże nam wydostać się z opresji. Musimy jednak pamiętać, że ten kto spowodował katastrofę statku nadal czycha na nasze życie...

Gra jest w pełnym 3D, ładnym wygładzaniu krawędzi i cieniowaniu. Posiada tryby wyświetlania grafiki: DirectX 7, DirectX 8, OpenGL i SoftwareMMX. Obsługuje roździelczości od 640x380 do 2340x1600. A przy tym ma niskie wymagania sprzętowe!

Ta gra ma ogromny świat działania...

Ocena: 10/10!

Jak zacząłem grać to przez całe wakacje po 6 - 9 godzin grałem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Darmowe mody do gier i gry indie jeruka9 1 372 17-12-2018 18:30 39
Ostatni post: Vidarr
  Spis Gier, które przeszliście M'cin 3 1,368 30-04-2016 14:41 21
Ostatni post: Mintusek
  Najbardziej przereklamowane gówna z świata gier ever PegazusMaster 12 2,151 08-04-2015 20:19 55
Ostatni post: Pegazłom

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości