Odpowiedz 
TOP 5 najlepszych i najgorszych Megamanów.
15-01-2012, 11:06 38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 15:15 59 przez gararz.)
Post: #1
TOP 5 najlepszych i najgorszych Megamanów.
Witam,chyba wiecie o co chodzi.Nie wiem czy napisać Robotów lub czegoś tak ale do rzeczy.Piszecie 5 najgorszych i najlepszych Megamanów (nie wiem jak inaczej nazwać).
TOP 5 najlepszych:
1.Elecman-dobry zasięg i niszczący atak na każdą stronę.
2.Metalman-Dosyć łatwo go pokonać i atak na dosłownie każdą stronę.Taki łatwiejszy do pokonania Shadovman.
3.Shadovman-To co na górze,tylko trudniej go pokonać (i to Topman'em.:ściana:)
4.Quickman-Naprawdę dobry atak...I co tu więcej pisać...
5.Crystalman-Fajnie rozbijający się atak (o dziwo mała kulka zadaje takie obrażenia jak duża).

TOP 5 najgorszych:
1.Toadman-deszcz to za mało,by zadać JAKIEKOLWIEK obrażenia.Ja bym mu dał jakieś toksyny.
2.Chargeman-Ja go nazywam ,,Ciuch Ciuch Man'' za bardzo dobry atak wślizgiem (każda jednostka zaatakowana zadaje nam obrażenia).Bym mu dał mega buster z jakąś błyskawicą.
3.Bombman-Nigdy go nie użyłem,bo nie umiem tymi bombami atakować.Nie wiem jaką broń na miejscu twórców bym wstawił.
4.Starman-Jest wiele man'ów co używa barier,ale ta niesamowicie szybko zżera energię czy co to jest tam.
5.Crashman-Za to że nie zadaje obrażeń jednostkom.
6. Flygon1999 - nie stawia spacji po znakach przestankowych.

Teraz wasza kolej!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-01-2012, 17:32 16
Post: #2
RE: TOP 5 najlepszych i najgorszych Megamanów.
Moje TOP 5 Najlepszych Robot Masterów*:

1. Elec Man - chyba najlepszy Robot pod względem zadawanych obrażeń Mega Man'owi, poza tym ciężko go ubić zwykłym Mega Busterem. Ma oryginalny design, jest bardzo szybki no i jego stage ma najlepsze intro w Mega Man 1.
2. Needle Man - według mnie to najbardziej wymagający Robot Master z Mega Mana 3, obok Shadow Mana, jego styl walki to taki ulepszony Metal Man z drugiej części.
3. Pharaoh Man - może nie jest najmocniejszy z 4 części, ale zarówno jego stage jak i design Robota bardzo dokładnie odzwierciedlają, to gdzie jesteśmy i z kim walczymy. Lubię też jego styl walki mimo, że przewidywalny to da się odczuć, jakbyśmy walczyli z innym graczem :D
4. Quick Man - nie jest aż taki trudny przy 7 lub 14 uderzeniach samym Mega Busterem ;) nieprzewidywalny pod względem ataków, bardzo szybko zmienia sposób walki i trzeba trochę pogłówkować jak go pokonać, bo jego słabość (Time Stoper) nie zabiera mu całego hp.
5. Bright Man - niby na pierwszy rzut oka nie wydaje się trudny, ale kiedy używa Flash Stopera, to nie mamy wpływu na to co z nami zrobi. To bardzo interesujący Robot Master, który zmienia zasady walki w zależności od posiadanego stanu hp. Podobnie, jak u Shadow Mana ma fascynujący stage, w którym gasną i zapalają się światła, kiedy niszczymy niektórych wrogów na naszej drodze.

TOP 5 Najgorszych Robot Masterów*:

1. Top Man - jak sama nazwa zobowiązuje musi być TOP :D, ale walka z nim nie powinna sprawiać kłopotów, przeciętnemu graczowi (no chyba, że przy 1 próbie). Według mnie, jego broń Top Spin to najgorsza broń w całym oryginalnym NES-owym Mega Manie, aczkolwiek bardzo pomocna przy ostatnim bossie. :P
2. Toad Man - najbardziej komiczny Robot Master z jakim walczyłem. Podnosi ręce w górę w celu przywołania kwaśnego deszczu, zanim to jednak wykona, gracz zdąży go pokonać zwykłą bronią czy też jego słabością.
3. Dive Man - dobry przeciwnik, aczkolwiek jego broń trochę wydaję się bezużyteczna, gdyż okrąża przeciwnika zanim go uderzy. Wydaje mi się, że twórcy nie wysilili się za bardzo przy nim, bo mi przypomina Hard Mana z Mega Mana 3.
4. Stone Man - kolejny przykład Robot Mastera, którego broń nie przydaje się do walki praktycznie z nikim. A poza tym jeden z najłatwiejszych do pokonania w Mega Manie 5.
5. Heat Man - strasznie schematyczny, przyznam że 1 jego atak jest bardziej zaskakujący, aniżeli dalsza walka z nim, :niechcepatrzeć: to tylko powtarzanie tego samego ataku (na szczęście dzięki jego słabości, Bubble Lead, walka kończy się po 3 lub 6 trafieniach).


*Oczywiście to moje osobiste TOP z 6 NES-owych części...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-01-2012, 17:25 41
Post: #3
RE: TOP 5 najlepszych i najgorszych Megamanów.
Top 5 najlepszych Robot Masterów:
1.Elec Man-fajny stage i b. dobry atak-na cztery strony, dobry zasięg i mocne hity. Zdecydowanie najlepszy.
2.Ice Man-piszcie se co chcecie, ale uwielbiam jego zamrażanie ;p . I łatwo go pokonać (2 hity).
3.Gravity Man-na bossów się nie przydaje, ale uwielbiam jego mocą atakować przeciwników.
4.Cut Man-świetny atak, podobny do Quick Mana.
5.Air Man-to co wyżej, tylko do niczego nie podobny (oprócz tornad w wersji mini).

Top 5 najgorszych Robot Masterów:
1.Charge Man-jeszcze bardziej go nie znoszę niż Top Mana i Toad Mana. Beznadziejny atak.
2.Top Man-go już bardziej znoszę, bo jest dobry na ostatniego bossa.
3.Toad Man-przynajmniej łatwo go pokonać :)
4.Stone Man-beznadzieja i do pokonania łatwy.
5.Crush Man-za to, że nie zadaje obrażeń jednostkom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-01-2014, 21:56 35
Post: #4
RE: TOP 5 najlepszych i najgorszych Megamanów.
Co do nazwy tematu, to zdarzyło mi się kilka razy ominąć ten wątek, bo wydawało mi się, że chodzi o 5 najgorszych i 5 najlepszych części z serii Megaman na NESa, trochę bez sensu, ale według tego rozumowania wyszłoby tak: 5 najlepszych - 1. miejsce Megaman 2, potem Megaman 6, 3, 5, i na piątym 4, a top 5 najgorszych to odwrotnie, tylko, że dodatkowo z jedynką na pierwszym :D Najlepsza jest dwójka.
Jednak dzięki przykładom wiem, w czym rzecz. Pewne rzeczy się nie zmienią - najwięcej ulubionych robotów mam z Megaman 2. Temat można byłoby nazwać najlepsze bronie Megamana lub najlepsze transformacje Megamana, ale do rzeczy:
Top 5 najlepszych:
1. Crashman - przyjazny wygląd robota, jest o nim fajna piosenka, nie uderzy Megamana dopóki Megaman nie zacznie atakować, bez tajnego ataku, który jest bardzo skuteczny w pokonywaniu Crashmana, bardzo łatwo skusić, bo wróg biega po planszy i dużo atakuje jak szalony
2. Flashman - nieskomplikowany wygląd, jak również nieskomplikowany do przejścia robot, pierwszy z serii używający zatrzymania przestrzeni, schematycznie biega, nie rzuca się na bezwładnego Megamana, strzela na oślep
3. Quickman - biega po planszy, fajny wygląd z łuczkami/bumerangami
4. Magnetman - żeby nie było, że same z dwójki, fajna zasada magnesu, lepszy pomysł niż popularne, niemal wszechobecne w Megamanie działa samonaprowadzające
5. Gyroman - po jakimś czasie można nauczyć się z nim walczyć, po pokonaniu dostaje się całkiem fajną broń, choć efektywną względem niewielu bossów, udany projekt robota.
Top 5 najgorszych:
1. Brightman - ściągawa z Flashmana, z twarzy wydaje się cherlawy, a w rzeczywistości rzuca się całą swoją masą na biednego Megamana, nudny skaczący boss
2. Hardman - wcale nie taki trudny, jak się ma całe HP, ale w innych wypadkach potrafi wkurzyć, ludzie się z niego nabijają, nieciekawy design, już Diveman lepszy, a podobny
3. Drillman - papuguje Crashmana, jego atak używany przez Megamana wygląda niedorzecznie, zabierając bossom tylko 1 HP mimo ogromnej eksplozji i hałasu
4. Blizzardman - zniewaga dla sportu, który sobą przedstawia, w Megamanie wygląda jak "nie z tej bajki", rządzi się wiatrem jakby był Windmanem
5. Pharaohman - musiałam wybrać jakiegoś robota, który przypomina ludzi - robot jednak ma być robotem i koniec, poza tym szaleje jak Quickman, a po znalezieniu broni Megamana, która najlepiej działa na tego bossa można nawet się nie dowiedzieć, jaką właściwie ma ten boss broń, bo tak bardzo jest podatny na jeden tajniak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-01-2014, 23:09 32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2014 10:21 53 przez Arko777. Powód: Drobne poprawki)
Post: #5
RE: TOP 5 najlepszych i najgorszych Megamanów.
Chyba chodzi tu o mistrzów robotów. Moim zdaniem jeżeli chodzi o te 6 części na NES'a mój ranking wygląda tak:

Najlepsi:
Kilka honorowych pozycji, które nie znalazły się na liście a też są super cool:
Knight Man, Gyro Man, Snake Man, Wood Man, Star Man.

5) Crash Man z MM2:
*Broń - Crash Bomber
Broń, która służy głównie do robienia wyrw w ścianach i jest jedyną bronią mogącą pokonać tego bossa z wieżyczkami (nienawidzę). Poza tym kto nie lubi wybuchów?
*Stage
Jego muzyka jest świetna! Powiem nawet, że idzie na równi z Willy Stage theme 1 i 2. Chwytliwa, wpada w ucho i nie nudzi się po chwili. Niestety minus za część z drabinkami i ptakami z jajami.
*Walka
Ciekawy pattern, na początku nie ogarniałem nic a potem zauważyłem zależność między jego skokiem a strzałem. Wciąż czasem może mnie pokonać bo jednak bez slajdu trzeba dobrze wyliczać nasze manewry, aby nie oberwać wybuchem w twarz.

4) Gemini Man z MM3:
*Broń - Gemini Laser
Odbijający się laser jest super motywem, ale jego bojowa skuteczność jest zbyt losowa, aby było to coś większego a szkoda (dlatego jest tylko na 4 miejscu).
*Stage
Lądujemy na tajemniczym miejscu z ważkami, pingwinami, UFO, maszynkami do pingwinów, nasieniem z jajeczek i rybami. Takiego miksu nie widziałem w żadnym poziomie z serii a tajemnicza muzyczka dodaje klimatu temu miejscu.
*Walka
Bardzo oryginalna. Ciężka bez jego słabości no i trzeba mieć sporo refleksu i wyczucie, aby strzelić w odpowiednim momencie i samemu nie zostać stratowanym przez jego kopie lub postrzelonym. Strasznie mi się podobała.

3) Pharaoh Man z MM4:
*Broń - Pharaoh Shot
Świetny strzał, który możemy odpalać w większej ilości kierunków niż nasz mega buster.
*Stage
O tak pustynny motyw jest świetny a dopieszcza go jeden z lepszych soundtracków tej gry. Poza tym grobowiec, pochodnie, mumie i nietoperze - czego chcieć więcej od Egiptu? :)
*Walka
Wymagająca jeżeli nie ma się jego słabości. Trzeba mocno się natrudzić, aby uniknąć wszystkich pocisków i jego samego szarżującego przez komnatę. Fajna walka i chyba najlepsza jeżeli chodzi o MM4.

2) Gravity Man z MM5:
*Broń - Gravity Hold
Świetna broń, ale jej wadą jest brak efektu na bossy (oprócz Gyromana bo to jego słabość) no i przeciwnicy wystrzeleni w kosmos nie dropią nic, ale i tak jest super fajna do użytkowania.
*Stage
Bardzo podobał mi się motyw anty grawitacyjny no i odwrócenie kombinacji do slajdu jak się było do góry nogami. Muzyka była w miarę ok.
*Walka
Chyba najlepsza z Megaman'a 5 a zwłaszcza to manewrowanie w odwróconej grawitacji.

1) Shadow Man z MM3:
*Broń - Shadow Blade
Najlepsza broń w MM3. Strzela we wszystkich kierunkach, ale nie jest tak nie zbalansowana jak Metal Blade w MM2 i za to nią cenie.
*Stage
Ta muzyka jest boska. Tak jakbyś się skradał na jakiejś próbie ninja. Poza tym przeciwnicy też wyskakują z nienacka i wymagają szybkich reakcji.
*Walka
Przyznam szczerze - nigdy nie pokonałem go bez jego słabości (Top Spin FTW). Nie wiem na czym polega sekret tego kiedy rzuci Shurikenami a kiedy zrobi więcej skoków, po prostu nie rozumiem. Najbardziej wymagająca walka mega busterem w historii Megamena na NES.

Najgorsi:
5) Flash Man z MM2 - Jego broń służy tylko do przejścia Quick Mana i jego rundy a tak to bardziej przeszkadza bo nie można nawet tego wyłączyć w trakcie...
4) Toad Man z MM4 - Desing jest OK, Broń jest OK, runda jest OK tylko walka z nim jest potwornie żałosna.
3) Charge Man z MM5 - Jego broń jest słaba bo nie można zabić samemu się nie raniąc, walka z nim jest irytująca a desing bardziej nadający się do klauna w cyrku aniżeli robota zagłady (nie obrażając już Clown Mana z MM8, ale to już PS1 a nie NES).
2) Top Man z MM3 - broń strasznie sytuacyjna, desing głupi. Jedyne co go ratuje to fajna muzyka w tle i stage.
1) Stone Man z MM5 - Atak poprzez rozpadnięcie się ? I to ma być twardy jak skała? No i jego broń jest chyba najgorszą bronią jaką Megaman kiedykolwiek miał w swoim ramieniu. Power Stone nie trafi w 90% przypadków a w pozostałych nie zada sensownych obrażeń. Jego muzyka jest słaba a runda nudna jak flaki z olejem. Jest on największą porażką w historii tej serii a wygląd zapowiadał zupełnie coś odwrotnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Wasze TOP 5 najlepszych gier towarzyskich na pegazusa nekketsumaniak 6 1,367 08-03-2014 17:10 55
Ostatni post: Kicak
  TOP 5 najgorszych gier na Pegasusa odziom91 21 5,849 11-11-2013 18:06 30
Ostatni post: jarekb7
  Best of best, czyli o najlepszych wytwórniach gier na NES orlasek 13 2,186 26-07-2013 11:17 41
Ostatni post: PegazusMaster

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości