Odpowiedz 
Ultimate Stuntman
11-07-2010, 14:29 27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2010 15:32 11 przez potak.)
Post: #1
Ultimate Stuntman
[Obrazek: ultimatestuntman0.png]
Ultimate Stuntman jest dosyć znaną w Polsce grą - głównie za sprawą popularności złotej piątki.. I bardzo dobrze ponieważ gra jest według mnie jedna z lepszych gier akcji wydanych na tą konsolę.

Gramy tytułowym Stuntmanem, który musi uratować jakąś tam kobietę z rąk dobrze nam znanego, okropnego i zatrważającego Doktora Evila :P
[Obrazek: ultimatestuntman1.png]

Myślę że główną zaletą gry można wymienić fakt, że jest to gra akcji z prawdziwego zdarzenia! Gra oferuje nam masę pościgów, tony amunicji do wystrzelania,kilka budynków oraz skał do wspinaczki,parę śmiercionośnych bomb do rozbrojenia, loty wyczynowe paralotnią a także takie atrakcje jak pędzenie na złamanie karku motorówką, oraz zawrotne prędkości osiągane samochodem typu buggy na piaszczystych plażach.
[Obrazek: ultimatestuntman3.png] [Obrazek: ultimatestuntman29.png] [Obrazek: ultimatestuntman26.png] [Obrazek: ultimatestuntman32.png] [Obrazek: ultimatestuntman21.png] [Obrazek: ultimatestuntman35.png] [Obrazek: ultimatestuntman39.png] [Obrazek: ultimatestuntman45.png] [Obrazek: ultimatestuntman57.png]
Etapy dzielą się na dwa typy: widziane z góry pojazdu, oraz z boku naszego bohatera oraz następują po sobie na przemian.Do tego dochodzą takie plansze jak rozbrajanie bomby oraz bossowie.
Samych bossów też są dwa rodzaje, jedni występują w planszach widzianych z góry i są to samochody, orły, gigantyczne mrówki oraz smoki wodne, a drugi rodzaj to bossowie główni- czyli wymieniani w na początku każdej misji Androidy.
normalni bossowie:
[Obrazek: ultimatestuntman59.png] [Obrazek: ultimatestuntman40.png] [Obrazek: ultimatestuntman12.png] [Obrazek: ultimatestuntman30.png]
Androidy:
[Obrazek: ultimatestuntman24.png] [Obrazek: ultimatestuntman36.png] [Obrazek: ultimatestuntman47.png]
Mamy do dyspozycji jeden rodzaj broni niestety, który możemy zwiększyć do max trzech pocisków na raz, a w etapie samochodowym możemy zdobyć ulepszenie polegające na strzelaniu dodatkowo kręcącym się pociskiem oraz w etapie z motorówkami działa które strzela jedną czarną kulą.
W etapach samochodowych ,motorówkowych oraz buggy możemy też używać dopalacza, który się znajduje pod przyciskiem skoku, trzeba jednak rozważnie go używać gdyż może nam zabraknąć wtedy ,gdy będzie nam nieodzowny:P
Graficznie gra prezentuje się dobrze, nie widać jakiś błędów, szczególnie dobrze wypadają etapy widoczne z góry pojazdu,ogólnie grafika jest kolorowa i nie budzi żadnych zastrzeżeń. To samo dotyczy się muzyki, moim zdaniem jest bardzo dobra, bossowie mają swój własny wątek muzyczny, tak samo jak każda plansza co daje nam duży wachlarz muzyczny. Dźwięki i odgłosy są ok, ani mnie nie grzeją ani mi nie przeszkadzają. Ogółem gra warta zagrania, jest różnorodna,trudna i stanowi pewne wyzwanie dla każdego gracza. Mi osobiście najbardziej podobały się loty lotnią oraz rozbrajanie bomb:)
Link do gry:
Zarejestruj się, klikając tutaj, by zobaczyć link.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2010, 16:11 16
Post: #2
RE: Ultimate Stuntman
Dobra gierka, ale bardzo trudna. Miałem ją na konsoli i zawsze dochodziłem tylko do widocznej na jednym ze screenów ośmiornicy, raz tylko przez przypadek udało mi się ją zabić i przejśc do etapu z lotnią. Za to początkowe plansze miałem opanowane do perfekcji. Grze należy się duży plus za zróżnicowanie poziomów, z których wszystkie są ciekawie zrobione. Ultimate Stuntman jest podobne do Gun-Dec, tamten tytuł jest jednak dużo gorzej wykonany, zarówno jeśli chodzi o samą rozgrywkę jak i oprawę audiowizualną.

[img][/img]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2010, 20:21 24
Post: #3
RE: Ultimate Stuntman
Ja przeszedłem ją tylko raz ale fuksem. 3-ma Pierwszymi bossami są
1. robot
2. mega slug
3. Piaskowy Yeti
potem powtarzają sie przed finalem jest jeszcze jeden robot A na końcu dr. evil wygląd(łysy pomarańcz skóra) A podczas walki siedzi w czołgu Ale normalnie tak robiłem :ściana: Gdy zakażdym razem mi się nie udawało a muszę przyznać że dużo razy to się zdarzyło
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2010, 09:38 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2010 09:59 52 przez M'cin.)
Post: #4
RE: Ultimate Stuntman
Parę wad. W poziomach platformówkowych czasem trzeba skakać na ślepo. muzyka przy lotni jest taka sam jak przy motorówce, a samo tempo lotu jakoś nie pasuje do tak dynamicznego podkładu. do tego mini-boss wielki wróbel... poza tym zgadzam się z potackiem :)
Najdalej w grze zaszedłem do Wenecji (3 platformer). za gnoja tyle w to grałem, że choć gra świetna, nie mam siły się przebijać. duże zróżnicowanie rozgrywki, logiczne bomby podgrzewają zwoje mózgowe, fajny sposób przekazania fabuły, której mogło by nie być... dla mnie 9/10.
Choć nieobeznani ze złotą 5 nie będą aż tak zafascynowani, to też powinna gra im do gustu przypaść.

EDIT aaaa i jeszcze eksplozji się czepne :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-07-2010, 17:34 49
Post: #5
RE: Ultimate Stuntman
zacząłem grać w to po przeczytaniu tego tematu i jak dla mnie gra jest świetna ! głównie przez to zróżnicowanie poziomów (wow) tylko trudna trochę ale tym bardziej wciąga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-12-2011, 21:32 56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2011 21:34 22 przez Flygon1999.)
Post: #6
RE: Ultimate Stuntman
Przeszedłem i zdecydowanie najcięższe są elementy chodzone (oprócz 1-3 i 8-3,co było zaskakująco łatwe) i boss ślimak,ośmiornica w muszli, która jak do nas podchodzi i wypuszcza ślimaki w jednym momencie jest nie do minięcia!
Ogólnie normalny gracz bez doświadczenia dojdzie do poziomów 1-3 lub 2-2,bo te rundy różnią się poziomem od innych jak na ten poziom.
Rozbrajanie bomb jest ciężkie dopiero od 6-4, a androidów ataki trzeba wkuć na pamięć,chociaż to niepotrzebne.
Z tych pomniejszych bossów smok wodny ma gigantyczną przewagę nad innymi,bo on był naprawdę ciężki...
Rundy chodzone są takie,że trzeba skakać w ciemno...Można gdzieś zostawić klucz (jeden ciężko w 7-2 znaleźć)...
10/10 jak dla mnie super gra
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2013, 13:18 31
Post: #7
RE: Ultimate Stuntman
gararz też zawszę dochodziłem do ośmiornicy ;) A co do gry to moim zdaniem jest wyśmienita. Szybkie pościgi, strzelanie itp. Muzyka po prostu niszczy mózg ;) Po za tym mamy w tej grze elementy logiczne, wyścigowe i platformowe co bardzo mi się podoba :P Ja miałem taki błąd że przy tym bossie ośmiornicy nie było widać tych jej pocisków i ona sama przy okazji mrugała ;)

When injustice becomes law, resistance becomes duty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2013, 08:45 09
Post: #8
RE: Ultimate Stuntman
Różnorodność tej gry spora co wpływa na to, że nie lest liniowa i szybko sie nie znudzi. Gra ta nie należy do najprostszych, to dobrze - trzeba się na męczyć. Minusem muzyka często powtarzająca się w różnych momentach. Osobiscie nie przeszedłem jej całej bodajże tylko do 4-1, pozytywne mam odczucia co do tego tytułu. Może w końcu ją ukończe.
Mój werdykt - 9,5/10

Zranione serce w każdej mądrości doszukuje się ostrza noża.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 13:04 54
Post: #9
RE: Ultimate Stuntman
Grę dobrze się ogląda, kolory zróżnicowane, dobrane w prawidłowy sposób, postacie wyraźne, wielkość poprawną dostały, choć przy walkach z masą pocisczków wymiary mogą przeszkadzać w manewrowaniu, omijaniu tego, co trzeba omijać. Jednakże Ultimate Stuntman to chyba pierwsza gra, w związku z którą narzekałam na powtarzanie się rund i krytykowałam ten aspekt gry. Gra nie tylko była trudna, ale też trzeba było przechodzić prawie takie same poziomy jak poprzednie. Tak jakby gra chciała gracza zdenerwować - ledwo przeszedł taką rundę - a niech ma jeszcze jedną danego rodzaju. Główne końcowe walki - tak samo. Żeby monotonia szła w parze z trudnością gry.
Cechy warte zauważenia - skakanie w nieobeznaną przestrzeń w etapach z kluczami, lotnia z góry - ściany skalne trudne do zorientowania się w ich budowie nawet dla osób z dobrą wyobraźnią przestrzenną, rozbrajanie bomb - alternatywa dla krzyżówek i sudoku, wspinaczka po budynku - tajemnicze, zabójcze eliksiry na balonie, deszcz pod koniec, żeby było ciężej.
Gra mogłaby być krótsza kosztem powtarzających się plansz - niewiele by na tym straciła. Nieskończone kontynuacje mogłyby złagodzić efekt powtarzania się rodzajów plansz. Dobra gra, ale trochę niesprawiedliwa wobec gracza - gracz przechodzi to, co już przeszedł, gra sukces zamienia w porażkę. Jednak w życiu tak jest, że sytuacje się powtarzają, nieraz kilka razy trzeba zrobić to samo. Gra powinna raczej zaciekawiać, tym bardziej gra akcji. To nie jest zręcznościowa gra, w której plansze różnią się ścieżkami i kolorystyką planszy. Jest wiele gier akcji, w których nie ma miejsca na powtarzanie tych samych grafik ścian, budynków w różnych rundach, występują tylko w jednej. Mimo to w roli oglądacza grę ocenić można niemal pozytywnie. Szkoda tylko gracza, który musi podobne rundy po kilka razy bez zapisów przechodzić.
Animacja, tła, wrogowie (oprócz powtarzających się końcowych) w porządku, gra z powtarzaniem, powielaniem typów rund nie w porządku, więc ocena za początek gry 9/10, może nawet 10/10, jednak 9/10, za kamerę, która nie pokazuje dolnych platform, a wystarczyłoby się schylić w rundach z kluczami, pochylić głowę, pociski też trochę nudne; całość co najwyżej 7/10.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości